Приватне акцiонерне товариство Кременчуцька виробничо-торговельна фiрма "Кремтекс"

Код за ЄДРПОУ: 00309699
Телефон: (05366) 74-26-70
e-mail: kremteks@ukr.net
Юридична адреса: 39600, Полтавська обл.,м.Кременчук, вул. 29 вересня 11/19
 
Дата розміщення: 28.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примітки до фінансової звітності
ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс"
за рік, що закінчився 31 грудня 2015 року

Загальна інформація
Публічне акціонерне товариство Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" створене на добровільних засадах за рішенням засновників та діє відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України "Про акціонерні товариства", а також у відповідності до Статуту Товариства. Товариство було зареєстровано 25.06.1996 р. як акціонерне товариство із найменуванням Закрите акціонерне товариство Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс". Загальними зборами акціонерів 24 березня 2011 року прийнято рішення щодо зміни найменування Закритого акціонерного товариства Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" на Публічне акціонерне товариство Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" та затверджено Статут Публічного акціонерного товариства Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс".
Товариство безпосередньо здійснює такі основні види фінансово-господарської діяльності:
14.13 Виробництво іншого верхнього одягу
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля
47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами
47.71 Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих
49.41 Вантажний автомобільний транспорт
56.29 Постачання інших готових страв
Юридична адреса товариства: 39600, Полтавська обл., м.Кременчук, вул. 29 Вересня, буд. 11/19

1. ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ, ЗАТВЕРДЖЕННЯ І ПОДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
1.1 Концептуальна основа фінансової звітності
Концептуальною основою фінансової звітності ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" за рік, що закінчився 31 грудня 2015 року, є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) в редакції затвердженої Радою з Міжнародних стандартів фінансової звітності (Рада з МСФЗ), та застосовані всі інтерпретації Комітету з інтерпретацій міжнародної фінансової звітності (IFRIC) обов'язкові для 2015-го фінансового року.
Дана фінансова звітність була підготовлена виходячи з припущення безперервності діяльності, відповідно до якого реалізація активів і погашення зобов'язань відбувається в ході звичайної діяльності. Фінансова звітність не включає коригування, які необхідно було б провести в тому випадку, якщо б ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" не могло продовжити подальше здійснення фінансово-господарської діяльності у відповідності з принципом безперервності діяльності.
Валюта подання звітності відповідає функціональній валюті, складена у тисячах гривень, округлених до цілого, якщо не зазначено інше.
1.2 Ідентифікація фінансової звітності
Фінансова звітність ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" є фінансовою звітністю загального призначення, яка має на меті задовольнити потреби користувачів, які не можуть вимагати складати звітність згідно з їхніми інформаційними потребами. Метою фінансової звітності є надання інформації про фінансовий стан, фінансові результати діяльності та грошові потоки ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс", яка є корисною для широкого кола користувачів при прийнятті ними економічних рішень.

1.3 Рішення про оприлюднення фінансової звітності
Випуск фінансової звітності ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" за рік, що закінчився 31 грудня 2015 р., був затверджений рішенням загальних зборів від "22" квітня 2016 р. (протокол загальних зборів від 22.04.2016р.)
Будь - які особи не мають права вносити зміни в дану фінансову звітність після її випуску.

2. СУТТЄВІ ПОЛОЖЕННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ПАТ КРЕМЕНЧУЦЬКА ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА ФІРМА "КРЕМТЕКС"

2.1 Загальні положення.

Прийнята облікова політика Товариства застосовується послідовно для аналогічних операцій, інших подій та умов, якщо тільки конкретний МСФЗ спеціально не вимагатиме або не дозволятиме розподіл статей за категоріями, для яких можуть підходити різні облікові політики.
Зміни і доповнення до облікової політики Товариства можуть бути внесені виключно за наявності обставин, які регламентуються пунктом 14 IAS 8 "Облікова політика, зміни в облікових оцінках та помилки".

2.2 Представлення та склад фінансової звітності

Відповідно до підпункту 8.1.1 пункту 8 Статуту Товариства річна фінансова звітність (річний звіт) товариства затверджується Загальними зборами товариства:
Річні Загальні збори Товариства проводяться не пізніше 30 квітня наступного за звітним роком.
До порядку денного річних Загальних зборів обов'язково включається питання щодо затвердження річного звіту Товариства.
Звітний період збігається з календарним роком, починається 1 січня і закінчується 31 грудня.
Операційний цикл Товариства становить дванадцять місяців.
У якості функціональної валюти і валюти подання фінансової звітності Товариство визначає українську гривню в тисячах, округлену до цілого.
Представлення активів і зобов'язань у Звіті про фінансовий стан здійснюється з використанням класифікації на короткострокові та довгострокові, а в межах кожної групи - за зростанням ліквідності.
Для оцінки довгострокових активів і зобов'язань, що підлягають дисконтуванню, використовується ефективна ставка відсотка, а за неможливості її визначення в якості ставки дисконтування використовується облікова ставка Національного банку України.
Проміжний період являє собою звітний фінансовий період - 3 місяці (квартал), що починаються 1 січня звітного року і закінчуються 31 березня, 30 червня, 30 вересня, 31 грудня відповідно.
Проміжний фінансовий звіт означає фінансовий звіт, що містить комплект повної фінансової звітності (відповідно до IAS 34 "Проміжна фінансова звітність") за проміжний період.

2.3 Суттєвість

Прийняття рішення про суттєвість обліково-звітної інформації здійснюється у відповідності до вимог пунктів 7, 29-31 IAS 1 "Подання фінансової звітності", пункту 41-49 IAS 8 "Облікова політика, зміни в облікових оцінках та помилки", пункту 15 IAS 34 "Проміжна фінансова звітність".
З метою дотримання вимог пунктів 41-49 IAS 8 "Облікова політика, зміни в облікових оцінках та помилки" суттєвою визнається помилка, вартісне значення якої складає 0,5 та більше відсотків від валюти балансу або за своїм характером може ввести в оману користувачів фінансової звітності.

2.4 Облікова політика щодо статей фінансової звітності

2.4.1 НЕМАТЕРІАЛЬНІ АКТИВИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття нематеріальних активів здійснюється у відповідності до вимог IAS 38 "Нематеріальні активи".
Товариство до нематеріальних активів відносить:
- програмне забезпечення;
- інші нематеріальні активи.
Нематеріальні активи, які були придбані окремо, при первісному визнанні оцінюються за первісною вартістю.
Після первісного визнання нематеріальні активи обліковуються за первісною вартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від знецінення (у разі їх наявності).
Амортизація нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання розраховується лінійним методом протягом цього терміну таким чином:
- програмне забезпечення - від 3 до10 років;
- інші нематеріальні активи - від 2 до 10 років.
Витрати на амортизацію нематеріальних активів з обмеженим строком корисного використання визначаються у звіті про прибутки і збитки в тій категорії витрат, яка відповідає функції нематеріальних активів, і відносяться до адміністративних витрат.
Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється на щомісячній основі.
Нематеріальні активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, а тестуються на знецінення щорічно на 31 грудня або окремо, або на рівні підрозділів, що генерують грошові потоки.
Витрати на дослідження відносяться на витрати в періоді їх виникнення.

2.4.2 ОСНОВНІ ЗАСОБИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття основних засобів здійснюється у відповідності до вимог IAS 16 "Основні засоби".
Товариство до основних засобів відносить:
- будівлі;
- машини та обладнання;
- транспортні засоби;
- оснащення;
- інші основні засоби.
Одиницею обліку основних засобів є інвентарний об'єкт. Інвентарним об'єктом основних засобів визнається об'єкт з усіма пристосуваннями і приладдям або окремий конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій, або ж відокремлений комплекс конструктивно зчленованих предметів, що становлять єдине ціле і призначений для виконання певної роботи.
Основні засоби обліковуються за первісною вартістю за вирахуванням накопиченої амортизації та / або накопичених збитків від знецінення в разі їх наявності.
Строк корисного використання основних засобів визначається з точки зору передбачуваної корисності активу для Товариства.
Амортизація основних засобів розраховується лінійним методом протягом оціночного строку корисного використання активів таким чином:
- будівлі - 50 років;
- машини та обладнання - від 5 до 10 років;
- комп'ютерне обладнання - від 4 до 6 років;
- інструменти та прилади - від 4 до 6 років;
Нарахування амортизації основних засобів здійснюється на щомісячній основі.
При складанні фінансової звітності за МСФЗ вартість ліквідації основних засобів визнається рівною нулю.

2.4.3 ІНВЕСТИЦІЙНА НЕРУХОМІСТЬ

Інвестиційною нерухомістю вважають будівлі та споруди , які утримуються з метою отримання орендних платежів відповідно до МСБО(AIS) 40 "Інвестиційна нерухомість".
Амортизацію на об'єкти інвестиційної нерухомості нараховується за прямолінійним методом. Ліквідаційна вартість об'єктів інвестиційної нерухомості з метою нарахування амортизації приймається рівною нулю.

2.4.4 Необоротні активи, утримані для продажу, та припинена діяльність

Визнання, оцінка, представлення та розкриття необоротних активів, утримуваних для продажу, та припиненої діяльності здійснюється у відповідності до вимог IFRS 5 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність".
Професійне судження про визнання необоротних активів, утримуваних для продажу та припиненої діяльності, приймається керівництвом Товариства.
Основні засоби та нематеріальні активи після класифікації як утримуваних для продажу не підлягають амортизації.

2.4.5 ЗАПАСИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття запасів здійснюється у відповідності до вимог IAS 2 "Запаси".
Для цілей складання фінансової звітності Товариство застосовує наступну класифікацію запасів:
- виробничі запаси;
- незавершене виробництво;
- готова продукція;
- інші запаси.
Запаси оцінюються за найменшою з двох величин: вартістю придбання та чистої вартості реалізації.
Собівартість інших запасів визначається з використанням методу "перше надходження - перший відпуск" (ФІФО).

2.4.6 ЗНЕЦІНЕННЯ НЕ ФІНАНСОВИХ АКТИВІВ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття знецінення не фінансових активів здійснюється у відповідності до вимог IAS 36 "Знецінення активів".
Термін служби визначається як передбачуваний період використання активу Товариством, за виключенням випадків, коли є можливість з достатньою мірою надійності ідентифікувати число одиниць продукції чи подібних одиниць, яку Товариство очікує отримати в результаті використання активу.
На кожну проміжну та річну звітну дату Товариство визначає, чи є ознаки можливого знецінення активу. Якщо такі ознаки мають місце або якщо потрібне проведення щорічної перевірки активу на зменшення корисності, Товариство проводить оцінку очікуваного відшкодування активу.
Збитки від знецінення триваючої діяльності (включаючи знецінення запасів) визнаються в Примітках до Звіту про прибуток або збиток та інший сукупний прибуток в складі тих категорій витрат, які відповідають функції знеціненого активу, за винятком раніше переоцінених об'єктів нерухомості, коли переоцінка була визнана у складі іншого сукупного доходу. У цьому випадку збиток від знецінення також визнається у складі іншого сукупного доходу в межах суми раніше проведеної переоцінки.

2.4.7 КОМПОНЕНТИ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ЕКВІВАЛЕНТІВ ГРОШОВИХ КОШТІВ

Грошові кошти включають кошти на розрахунковому рахунку, в касі та депозити до запитання.
Еквіваленти грошових коштів являють собою високоліквідні інвестиції (у тому числі депозити на строк до трьох місяців), легко оборотні в заздалегідь відомі суми грошових коштів і піддані незначному ризику зміни їх вартості.
Довгострокові банківські кредити розглядаються як фінансова діяльність.
Короткострокові банківські кредити розглядаються як операційна діяльність.
Банківські овердрафти включаються до складу грошових коштів. Виплачені відсотки за короткостроковими кредитами класифікуються як рух грошових коштів від операційної діяльності.
Отримані відсотки за короткостроковими депозитами класифікуються як рух грошових коштів від операційної діяльності.
Виплачені дивіденди класифікуються як рух грошових коштів від фінансової діяльності.
Отримані дивіденди класифікуються як рух грошових коштів від інвестиційної діяльності.
Потоки грошових коштів, які виникають у зв'язку з податками на прибуток, класифікуються як рух грошових коштів від операційної діяльності за винятком випадків, коли існує практична можливість і вони можуть бути ідентифіковані з результатами фінансової або інвестиційної діяльності.

2.4.8 ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації щодо фінансових інструментів здійснюється у відповідності до вимог IAS 32 "Фінансові інструменти: подання інформації", IAS 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка", IFRS 7 "Фінансові інструменти: розкриття інформації", IFRS 9 "Фінансові інструменти".
Товариство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у своєму Звіті про фінансовий стан тільки тоді, коли стає стороною договірних умов інструменту.
Дебіторська заборгованість у Звіті про фінансовий стан представляється на нетто-основі, тобто за вирахуванням резерву сумнівних боргів.
Величина резерв сумнівних боргів дебіторської заборгованості визначається один раз на рік методом застосування коефіцієнта сумнівності. Цей коефіцієнт розраховується шляхом класифікації дебіторської заборгованості за строками погашення і застосовується до суми поточної дебіторської заборгованості станом на 31 грудня звітного року для визначення резерву сумнівних боргів.
Списання безнадійної дебіторської заборгованості проводиться за рахунок сформованого резерву знецінення (у випадках списання безнадійної дебіторської заборгованості, по якій резерв не формується - за рахунок прибутків і збитків). При списанні товарної дебіторської заборгованості, визнаної безнадійною, витрати класифікуються як збутові. При списанні дебіторської заборгованості по розрахунках, визнаної безнадійною, витрати класифікуються як інші операційні.

2.4.9 ВИРУЧКА

Визнання, оцінка, представлення та розкриття виручки здійснюється у відповідності до вимог IAS 18 "Виручка".
Виручка від продажу готової продукції і товарів визнається, коли істотні ризики та вигоди від володіння переходять до покупця. Час переходу істотних ризиків та вигод визначається умовами Інкотермс-2010. При реалізації готової продукції та товарів на внутрішньому ринку пріоритетним є передача істотних ризиків і вигід при відвантаженні. При реалізації готової продукції та товарів на зовнішньому ринку пріоритетним є передача істотних ризиків і вигід при перетині державного кордону України.
Виручка від надання послуг з оренди визнається прямолінійним методом, виходячи зі строків оренди.
Виручка від надання послуг (за винятком послуг з оренди) визнається по стадії завершеності операції (методом відсотка виконання). Стадія завершеності операції (відсоток виконання) визначається шляхом актування.
Визнання виручки від виконання довгострокових договорів здійснюється виходячи зі стадії завершеності робіт. Стадія завершеності робіт оцінюється як відсоток понесених до звітної дати витрат в загальній розрахунковій сумі витрат за кожним договором. Якщо фінансовий результат від договору не може бути достовірно оцінений, виручка визнається тільки в межах суми понесених витрат, які можуть бути відшкодовані.
Проценти визнаються в якості фінансових доходів за методом ефективної ставки відсотка.

2.4.10 ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Визнання, оцінка, представлення та розкриття податку на прибуток здійснюється у відповідності до вимог IAS 12 "Податки на прибуток".
Податкові активи та зобов'язання з поточного податку на прибуток за поточний період оцінюються за сумою, передбачуваною до відшкодування від податкових органів або до сплати податковим органам.
Відстрочений податок на прибуток розраховується шляхом визначення тимчасових різниць на звітну дату між податковою базою активів та зобов'язань та їх балансовою вартістю для цілей фінансової звітності, складеної за МСФЗ.
Відстрочені податкові активи та зобов'язання оцінюються з використанням ставок податку, чинних на кінець звітного періоду.
Розрахунок зобов'язань і сплата податку на прибуток здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України.

2.4.11 ВИПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття всіх виплат працівникам, крім тих, в яких застосовується МСФЗ (IFRS) 2 "Платіж на основі акцій", здійснюється у відповідності до вимог IAS 19 "Виплати працівникам".
Виплати працівникам Товариства включають:
1) короткострокові виплати працівникам:
а) основна заробітна плата;
б) додаткова заробітна плата;
в) оплачувана щорічна відпустка (у т.ч. компенсація за невикористану відпустку);
г) стимулюючі доплати;
д) участь у прибутку та премії;
ж) компенсаційні виплати;
2) винагороди після закінчення трудової діяльності;
3) інші довгострокові виплати працівникам;
4) вихідні допомоги (при скороченні штатів).
Працівники надають Товариству послуги на основі повного робочого дня, часткової зайнятості, на постійній, разовій або тимчасовій основі.

2.4.12 ДЕРЖАВНІ ГРАНТИ І РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації про державні субсидії та інформації про інші форми державної допомоги здійснюється у відповідності до вимог IAS 20 "Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу".
Товариство не є одержувачем державної допомоги, субсидій, що відносяться до активів, та умовно-безповоротних позик у розумінні IAS 20 "Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу".
Товариство є одержувачем державних субсидій, які підлягають отриманню в якості компенсації за вже понесені витрати на оплату відпусток працівникам - учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Такі державні субсидії визнаються шляхом вирахування субсидій з відповідних витрат при відображенні їх у звіті про прибутки і збитки того періоду, в якому вони підлягають отриманню.

2.4.13 ВПЛИВ ЗМІН ОБМІННИХ КУРСІВ ВАЛЮТ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації про операції в іноземній валюті здійснюється у відповідності до вимог IAS 21 "Вплив змін обмінних курсів валют".
При первісному визнанні операція в іноземній валюті враховується у функціональній валюті із застосуванням до суми в іноземній валюті поточного обмінного курсу іноземної валюти на функціональну станом на дату операції.
Поточний обмінний курс - обмінний курс валют Національного банку України.
Курсові різниці, що виникають на дату фінансової звітності, визнаються у складі інших доходів і витрат, або у складі іншого сукупного прибутку, якщо прибуток або збиток від статті, що викликала появу курсових різниць, визнається у складі іншого сукупного прибутку.

2.4.14 РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПОВ'ЯЗАНІ СТОРОНИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації про відносини та операції з пов'язаними сторонами, та залишках за такими операціями, включаючи зобов'язання, здійснюється у відповідності до вимог IAS 24 "Розкриття інформації про пов'язані сторони".
Пов'язана сторона - це фізична особа або підприємство, пов'язане з Товариством.
Коло пов'язаних сторін Товариства включає:
- членів наглядової ради;
- членів правління;
- членів ревізійної комісії.
У разі проведення операцій з пов'язаними сторонами, Товариство відображає ці операції на підставі ринкових цін. За відсутності активного ринку для таких операцій для того, щоб визначити, чи здійснювалися операції за ринковими або неринковими процентними ставками, використовуються професійні судження. Підставою для судження є ціноутворення на аналогічні види операцій з непов'язаними сторонами та аналіз ефективної процентної ставки.

2.4.15 ПРИБУТОК НА АКЦІЮ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації щодо прибутку на акцію здійснюється відповідно до вимог IAS 33 "Прибуток на акцію". У складі капіталу Товариство виключно звичайні акції. Для цілей розрахунку базового прибутку на акцію за кількість звичайних акцій приймається середньозважена кількість звичайних акцій, що перебували в обігу у звітному періоді. Акції включаються до розрахунку середньозваженої кількості акцій з моменту, коли володіння ними дозволяє отримати відшкодування (тобто з дня їх випуску).

2.4.16 РЕЗЕРВИ

Визнання, оцінка, представлення та розкриття інформації щодо резервів, умовних зобов'язань і умовних активів здійснюється відповідно до вимог IAS 37 "Резерви, умовні зобов'язання та умовні активи", IAS 18 "Виручка", IAS 19 "Виплати працівникам".
Товариство формує резерви:
- витрат на виплати працівникам (з урахуванням вимог IAS 19 "Виплати працівникам".
Товариство не визнає умовні активи і зобов'язання, а розкриває щодо них інформацію в Примітках до фінансової звітності.
Дисконтування резервів здійснюється через вплив фактора часу на вартість грошей, там, де такий вплив істотний. В якості ставки дисконтування використовується облікова ставка Національного банку України.

Прийнята облікова політика відповідає обліковій політиці, що застосовувалася в попередньому звітному році.


3. ІСТОТНІ ОБЛІКОВІ СУДЖЕННЯ, ОЦІННІ ЗНАЧЕННЯ І ДОПУЩЕННЯ

Підготовка фінансової звітності вимагає від Керівництва на кожну звітну дату винесення суджень, визначення оціночних значень і припущень, які впливають на суми виручки, витрат, активів і зобов'язань, а також на розкриття інформації про непередбачені зобов'язання. Проте невизначеність у відношенні цих припущень і оціночних значень може привести до результатів, які можуть вимагати в майбутньому істотних коригувань до балансової вартості активу або зобов'язання, стосовно яких здійснюються подібні припущення та оцінки.
Основні припущення про майбутнє та інші основні джерела невизначеності в оцінках на звітну дату, які можуть послужити причиною суттєвих коригувань балансової вартості активів та зобов'язань протягом наступного фінансового року, розглядаються нижче. Допущення та оціночні значення ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" засновані на вихідних даних, якими воно володіло у своєму розпорядженні на момент підготовки цієї фінансової звітності. Однак поточні обставини і припущення щодо майбутнього можуть змінюватися внаслідок ринкових змін або непідконтрольних ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" обставин.
У процесі застосування облікової політики ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" Керівництво використовувало наступні судження, що найбільш істотно впливають на суми, визнані у фінансовій звітності.
Судження щодо операцій, подій або умов за відсутності конкретних МСФЗ
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операції, іншої події або умови, управлінський персонал ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" застосовує судження під час розробки та застосування облікової політики, щоб інформація була доречною для потреб користувачів з прийняття економічних рішень та достовірною, в тому значенні, що фінансова звітність:
- подає достовірно фінансовий стан, фінансові результати діяльності та грошові потоки суб'єкта господарювання;
- відображає економічну сутність операцій, інших подій або умов, а не лише юридичну форму;
- є нейтральною, тобто вільною від упереджень;
- є обачливою;
- є повною в усіх суттєвих аспектах.
Під час здійснення судження управлінський персонал ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" посилається на прийнятність наведених далі джерел та враховує їх у низхідному порядку:
а) вимоги в МСФЗ, у яких ідеться про подібні та пов'язані з ними питання;
б) визначення, критерії визнання та концепції оцінки активів, зобов'язань, доходу та витрат у Концептуальній основі.
Під час здійснення судження управлінський персонал ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" враховує найостанніші положення інших органів, що розробляють та затверджують стандарти, які застосовують подібну концептуальну основу для розробки стандартів, іншу професійну літературу з обліку та прийняті галузеві практики, тією мірою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам.
Судження щодо відстрочених податків
Відстрочені податкові активи визнаються за всіма невикористаними податковими збитками в тій мірі, в якій є ймовірним отримання оподатковуваного прибутку, проти якого можуть бути зараховані податкові збитки. Для визначення суми відстрочених податкових активів, яку можна визнати у фінансовій звітності, на підставі вірогідних термінів отримання та величини майбутнього оподатковуваного прибутку, а також стратегії податкового планування, необхідне суттєве судження керівництва.
Судження щодо умовних активів і зобов'язань
Характер умовних активів і зобов'язань передбачає, що вони будуть реалізовані тільки при виникненні або відсутності одної або більше майбутніх подій. Оцінка таких умовних активів і зобов'язань невід'ємно пов'язана із застосуванням значної частки суб'єктивного судження і оцінок результатів майбутніх подій.
Судження щодо забезпечень
Сума, визнана як забезпечення, визначається як найкраща оцінка видатків, необхідних для погашення існуючого зобов'язання на кінець звітного періоду. Найкраща оцінка видатків, необхідних для погашення існуючого зобов'язання, визначається управлінським персоналом на основі судження як сума, яку обґрунтовано сплатило би ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" для погашення зобов'язання або передало би його третій стороні на кінець звітного періоду. Оцінки результатів та фінансового впливу визначаються на основі судження управлінського персоналу ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" та доповнюються досвідом подібних операцій. Взяті до уваги свідчення включають будь-яке додаткове свідчення, отримане внаслідок подій після звітного періоду.
Невизначеності, пов'язані із сумою, яку слід визнати як забезпечення, розглядаються різними способами залежно від обставин. У випадках, коли оцінюване забезпечення поширюється на велику кількість статей, зобов'язання оцінюється зважуванням усіх можливих результатів за пов'язаними з ними ймовірностями, тобто за очікуваною вартістю.
Судження щодо справедливої вартості фінансових інструментів
У випадках, коли справедлива вартість фінансових активів і фінансових зобов'язань, визнаних у звіті про фінансовий стан, не може бути визначена на підставі даних активних ринків, вона визначається з використанням методів оцінки, включаючи модель дисконтованих грошових потоків. В якості вихідних даних для цих моделей за можливістю використовується інформація зі схожих ринків, проте в тих випадках, коли це не представляється практично здійсненним, потрібна певна частка судження Керівництва для встановлення справедливої вартості. Зміни у припущеннях щодо цих факторів можуть вплинути на справедливу вартість фінансових інструментів, відображену у фінансовій звітності.
Судження щодо основних засобів
Об'єкти основних засобів відображаються за первісною вартістю за вирахуванням накопиченої амортизації.
Оцінка терміну корисного використання об'єктів основних засобів є предметом судження керівництва, заснованого на досвіді експлуатації подібних об'єктів основних засобів. При визначенні корисного строку експлуатації активу Керівництво виходить з очікуваної корисності активу для ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма "Кремтекс" та враховує наступні чинники: очікуване використання активу, спосіб застосування об'єкта, темпи його технічного застаріння, фізичний знос та умови експлуатації, очікуваний моральний знос, залежний від операційних чинників, таких як кількість змін, протягом яких має використовуватися актив, програма ремонту та технічного обслуговування підприємства, а також нагляд за активом та його обслуговування тоді, коли актив не використовують, технічний або комерційний знос, який виникає через зміни та вдосконалення виробництва або від зміни ринкового попиту на вироблені активом продукти чи послуги, правові або подібні обмеження використання активу, такі як закінчення строку пов'язаної з ним оренди. Зміни в зазначених передумовах можуть вплинути на коефіцієнти амортизації в майбутньому.
Оцінки ліквідаційної вартості і амортизованої вартості впливають на облікову вартість і амортизацію основних засобів. Фактичні результати можуть відрізнятися від цих оцінок.
Судження щодо податків
Українське податкове законодавство допускає різні тлумачення та схильне до частих змін. Поточні активи та зобов'язання з податків відображені у фінансовій звітності виходячи з погоджених у встановленому законодавством порядку зобов'язань на 31.12.2012 р. У разі проведення податкових перевірок у майбутніх періодах сума поточних активів і зобов'язань може змінитися.
Судження щодо дебіторської заборгованості
Керівництво оцінює вірогідність погашення дебіторської заборгованості з основної діяльності та іншої дебіторської заборгованості на підставі аналізу платоспроможності окремих дебіторів. При проведенні такого аналізу до уваги беруться наступні фактори: аналіз дебіторської заборгованості по основній діяльності та іншої дебіторської заборгованості за термінами, їх зіставлення з термінами кредитування клієнтів, фінансове становище клієнтів і погашення ними заборгованості в минулому.
Судження щодо запасів
Керівництво оцінює критерії визнання запасів на підставі аналізу мети їх утримання, знаходження їх у процесі виробництва або продажу, призначення для споживання у виробничому процесі або при наданні послуг. При проведенні такого аналізу до уваги беруться наступні фактори: дата надходження запасів, орієнтовний термін використання, оборотність. У разі встановлення невідповідності критеріям визнання приймається рішення про створення резерву знецінення запасів.

4. НОВІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІНАНСОВУ ЗВІТНІСТЬ


При складанні фінансової звітності товариство застосовувало всі нові і змінені стандарти й інтерпретації, затверджені РМСБО та КМТФЗ, які належать до його операцій і які набули чинності на 31 грудня 2014 року та застосування яких стало обов'язковим з 1 січня 2015 року або в більш пізніх періодах. Товариство не використало дострокове застосування цих стандартів і тлумачень.
Було взято до уваги, при складанні звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2015 року, змінені стандарти та поправки до них:
- МСФЗ (IAS) 19 - поправки, що роз'яснюють вимоги до того, яким чином внески працівників або третіх осіб, пов'язаних з послугами, повинні бути віднесені на період надання послуг;
- МСФЗ (IFRS) 7 Розкриття додаткової інформації (і наступні поправки), в зв'язку з прийняттям МСФЗ (IFRS) 9, застосовуються одночасно із початком застосування МСФЗ (IFRS) 9;
- МСФЗ (IFRS) 9 Фінансові інструменти початок застосування 1 січня 2018 року;
- МСФЗ (IFRS) 10 - поправки, що роз'яснюють порядок обліку втрати контролю над дочірньою організацією у випадках, коли дочірня організація не є окремим бізнесом, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 11 - поправки, що роз'яснюють порядок обліку придбання частки участі в спільній операції у випадках, коли діяльність є окремим бізнесом, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 10 і МСФЗ (IAS) 28 Продаж або внесок активів в угодах між інвестором і його асоційованої організацією або спільним підприємством, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 10, МСФЗ (IFRS) 12 і МСФЗ (IAS) 28 Інвестиційні організації: застосування виключення з вимоги про консолідацію, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за контрактами з клієнтами" передбачає нову модель, що включає п'ять етапів, яка буде застосовуватися щодо виручки за договорами з клієнтами. Згідно МСФЗ 15 виручка визнається за сумою, яка відображає відшкодування, право на яке організація очікує отримати в обмін на передачу товарів або послуг клієнту. Принципи МСФЗ 15 передбачають більш структурований підхід до оцінки і визнанням виручки. Новий стандарт по виручці застосовується щодо всіх організацій і замінить всі діючі вимоги до визнання виручки згідно з МСФЗ. Стандарт застосовується до річних звітних періодів, що починаються з 1 січня 2018 або після цієї дати, ретроспективно в повному обсязі або з використанням модифікованого ретроспективного підходу, при цьому допускається дострокове застосування. В даний час Товариство оцінює вплив МСФЗ 15 і планує застосувати новий стандарт на відповідну дату вступу в силу;
- МСФЗ (IAS) 16 і МСФЗ (IAS) 38 - поправки, що роз'яснюють допустимі способи амортизації, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IAS) 28 - поправки, що роз'яснюють порядок обліку втрати контролю над дочірньою організацією у випадках, коли дочірня організація не є окремим бізнесом, застосовується з 1 січня 2016 року;
- МСФЗ (IAS) 27 - метод пайової участі в окремій фінансовій звітності, застосовується 1 січня 2016 року.
Якщо вище не зазначено інше, очікується, що нові стандарти і тлумачення істотно не вплинуть на фінансову звітність Товариства.

5. РЕКЛАСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА РІК, ЩО ЗАВЕРШИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2015 РОКУ (ПОПЕРЕДНЬОГО)ТА ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК

У фінансовій звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2015 року, жодних рекласифікацій статей не застосовано.

6. РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ СТАТТІ, ПОДАНІ У ЗВІТНОСТІ

Примітки становлять невід'ємну частину цієї фінансової звітності.

6.1. ОСНОВНІ ЗАСОБИ
Станом на 31.12.2015 року на балансі підприємства значаться основні засоби за амортизованою історичною вартістю на загальну суму - 16 019 тис. грн., у т.ч.:
- будівлі та споруди - 12 198 тис. грн.
- машини й обладнання - 2 797 тис. грн.
- транспортні засоби - 275 тис. грн.
- інструменти, прилади й інвентар - 623 тис. грн.
- інші основні засоби - 126 тис. грн.
Балансова вартість по видам основних засобів визначена як різниця між їх первісною вартістю та нарахованою амортизацією і наведена наступним чином: (тис. грн.).
За історичною вартістю Вартість на 01.01.2015 р.
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 12 198
Машини й обладнання 2 702
Транспортні засоби 150
Інструменти, прилади й інвентар 605
Інші 74
Всього 15 729

За історичною вартістю Надходження
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди --
Машини й обладнання 95
Транспортні засоби 165
Інструменти, прилади й інвентар 20
Інші 102
Всього 382

За історичною вартістю Інші зміни
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди --
Машини й обладнання --
Транспортні засоби --
Інструменти, прилади й інвентар --
Інші --
Всього 0

За історичною вартістю Вибуло
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди --
Машини й обладнання --
Транспортні засоби 40
Інструменти, прилади й інвентар 2
Інші 50
Всього 92

За історичною вартістю Станом на 31 грудня 2015 р.
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 12 198
Машини й обладнання 2 797
Транспортні засоби 275
Інструменти, прилади й інвентар 623
Інші 126
Всього 16 019

За історичною вартістю Накопичена амортизація на 01.01.2015 р.
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 7 530
Машини й обладнання 2 374
Транспортні засоби 150
Інструменти, прилади й інвентар 583
Інші 74
Всього 10 711

За історичною вартістю Нарахування за рік
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 74
Машини й обладнання 136
Транспортні засоби -34 (6-40)
Інструменти, прилади й інвентар 14 (16-2)
Інші 52
Всього 242

За історичною вартістю Станом на 31 грудня 2015 р.
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 7 604
Машини й обладнання 2 510
Транспортні засоби 116
Інструменти, прилади й інвентар 597
Інші 126
Всього 10 953

За історичною вартістю Чиста балансова вартість
Земельні ділянки --
Будівлі та споруди 4 594
Машини й обладнання 287
Транспортні засоби 159
Інструменти, прилади й інвентар 26
Інші 0
Всього 5066

На підприємстві встановлена вартісна ознака предметів, що входять до складу малоцінних необоротних активів до 6000 грн. Придбані (створені) основні засоби зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю. Одиницею обліку основних засобів є окремий об'єкт основних засобів.
Протягом звітного 2015 року індексація та дооцінка чи уцінка основних засобів не проводилась.
Амортизація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів здійснюється прямолінійним методом із застосуванням діапазону строків корисного використання (експлуатації), встановлених для кожного об'єкта основних засобів.

Інвентаризація проведена згідно наказу Генерального директора ПАТ КВТФ "Кремтекс" № 105 від 28.10.2015 р. станом:
- на 01.12.2015 р.: основних засобів, нематеріальних активів і малоцінного інвентаря, виробничих запасів, готової продукції, незавершеного виробництва, грошових коштів в банках, касі, грошових документів, розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами та кредиторами.

Результати інвентаризації представлені інвентаризаційними описами та Протоколами засідання робочої комісії по розгляду річної інвентаризації. Відповідно протоколу засідання інвентаризаційної комісії, за результатами інвентаризації надлишків та нестач не виявлено.
6.2. Нематеріальні активи
Протягом 2015 р. залишок нематеріальних активів не змінився і станом на 31.12.2015 рік загальна сума їх становить 792 тис. грн., в тому числі:
- інші нематеріальні активи - 792 тис. грн.

На початок 2015 року накопичена амортизація яких склала 790 тис. грн. Нараховано зносу в 2015 р. 2 тис. грн. На кінець звітного періоду Товариство не має нематеріальних активів по залишковій вартості. Амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом.
Переоцінок нематеріальних активів за звітний період не було.

На 31.12.2015 року у ПАТ КВТФ "Кремтекс" відсутні нематеріальні активи, які:
- внутрішньо згенеровані;
- мають невизначений строк експлуатації;
На 31.12.2015 року у ПАТ КВТФ "Кремтекс" відсутні нематеріальні активи з обмеженням прав власності, а також нематеріальні активи, закладені в якості забезпечення виконання зобов'язань.

6.3. У підприємства на кінець звітного періоду капітальні інвестиції відсутні.

6.4. Довгострокових та поточних фінансових інвестиції підприємство не здійснювало.

6.5. Інвестиційна нерухомість

ПАТ КВТФ "Кремтекс" надає в операційну оренду частково об'єкти основних засобів, що використовуються у виробництві, для отримання додаткового доходу, тому такі об'єкти основних засобів не відносяться до інвестиційної нерухомості.

6.6. Відстрочені податки

Відстрочені податкові активи станом на 31.12.2015 року відсутні.

6.7. Довгострокові активи, призначені для продажу, та активи групи вибуття
Протягом 2015 року товариством не обліковувалися довгострокові активи, призначені для продажу, та активи групи вибуття.

6.8. Припинена діяльність
В 2015 році товариство не припиняло здійснення окремих видів діяльності, які товариство має право виконувати відповідно до отриманої ліцензії.
6.9. Інші необоротні активи
В році, що завершився 31.12.2015 року ПАТ КВТФ "Кремтекс" не класифікувало жодного об'єкту як інші необоротні активи. Проте не виключено, що у наступних звітних періодах окремі об'єкти будуть визнані як інші необоротні активи. Для забезпечення у майбутньому послідовності у розкритті інформації, її співставності та порівнянності наведена ця примітка.

6. 10. Запаси
Придбані або вироблені Запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю, яка складається з фактичних витрат.
Оцінка вибуття запасів зі складів ведеться методом ФІФО, оцінка вибуття готової продукції ведеться методом нормативних витрат з перерахунком в кінці місяця до фактичної собівартості, вибуття товарів в торгівельній мережі - по ціні продажу.
Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключаються зі складу активів (списуються) з балансу з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідальними особами протягом строку їх фактичного використання.
До складу запасів входять наступні елементи:
(тис. грн.)
Станом на:
Запаси 01.01.2015 р. 31.12.2015 р.
Виробничі запаси 308 332
Незавершене виробництво 31 --
Готова продукція 533 770
Товари 42 68
Разом 883 1 170
Виробничі запаси складаються з таких елементів, а саме:
сировина і матеріали - 260 тис. грн.;
паливо - - тис. грн.;
запасні частини - 1 тис. грн.;
малоцінні та швидкозношувані предмети - 71 тис. грн.

Інвентаризація проведена згідно наказу Генерального директора ПАТ КВТФ "Кремтекс" № 105 від 28.10.2015 р. За результатами інвентаризації, які представлені інвентаризаційними описами та Протоколом №1 від 30.12.2015 р. засідання робочої комісії по розгляду річної інвентаризації.
Відповідно протоколу засідання інвентаризаційної комісії, за результатами інвентаризації надлишків та нестач не виявлено.

6.11. Торговельна та інша дебіторська заборгованість
Дебіторська заборгованість відображається за реальною вартістю.
Склад дебіторської заборгованості:
(тис. грн.)
Станом на:
Склад дебіторської 01.01.2015 р. 31.12.2015 р.
заборгованості
Дебіторська заборгованість
за товари, роботи, послуги 1 118 1 797
Дебіторська заборгованість за
розрахунками з бюджетом 170 272
Дебіторська заборгованість за
виданими авансами 102 172
Дебіторська заборгованість із
внутрішніх розрахунків -- --
Інша поточна дебіторська
заборгованість 463 159
Інші оборотні активи 2 3
Разом 1 855 2 403
Дебіторська заборгованість за продукцію, товари, послуги на кінець року 1 797 тис. грн., в т.ч. в розрізі її класифікації за строками погашення:
(тис. грн.)
Дебіторська заборгованість за строками погашення Сума
- до 12-ти місяців 1 797
- від 12-ти до 18-ти місяців --
- від 18-ти до 36-ти місяців --
Товариство в 2015 р. не нараховує резерв сумнівних боргів.

Інша поточна дебіторська заборгованість складає 159 тис. грн., в т.ч. в розрізі її класифікації за строками погашення:
(тис. грн.)
Дебіторська заборгованість за строками погашення Сума
- до 12-ти місяців 159
- від 12-ти до 18-ти місяців --
- від 18-ти до 36-ти місяців --
Товариством у 2015 р. списано безнадійної дебіторської заборгованості на суму 30 тис. грн.
Інвентаризація проведена згідно наказу Генерального директора ПАТ КВТФ "Кремтекс" № 105 від 28.10.2015 р. Результати інвентаризації представлені інвентаризаційними описами та Протоколами засідання робочої комісії по розгляду річної інвентаризації. Відхилень не виявлено.

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом на кінець року у сумі 272 тис. грн. складається із сум ПДВ.

На початок 2015 року Витрати майбутніх періодів складали 8 тис. грн., на кінець звітного періоду дана сума погашена.

6.12. Грошові кошти та їх еквіваленти.

На початок 2015 р. Товариство мало грошові кошти в національній валюті в сумі 4 тис. грн., а на кінець 2015 р. - 325 тис. грн., в тому числі:
залишок готівки в касі - 1 тис. грн.;
на рахункових рахунках у банку - 324 тис. грн.;

Грошові кошти в іноземній валюті у Товариства становлять 3 тис. грн.

Остання інвентаризація грошових коштів проводилась станом на 01.11.2015 р. згідно з наказом по підприємству № 105 від 28.10.2015 р., відхилень не встановлено.
Обмеження права підприємства на користування грошовими коштами у 2015 році відсутні.

6.13. Забезпечення наступних виплат і платежів - це забезпечення на виплату відпусток працівникам, які на початок звітного періоду складали 51 тис. грн. На протязі 2015 р. резерв не нараховувався і на 31.12.2015 р. залишок забезпечень на виплату відпусток працівникам становить 51 тис. грн.
Дані суми відображено в балансі як поточні зобов'язання по стр. 1660.

Непередбачених зобов'язань Товариство не мало і їх облік на позабалансових рахунках не вівся.

6.14. Довгострокові зобов'язання Товариства представлені наступним чином:
(тис. грн.)
Станом на:
Склад довгострокових 01.01.2015 р. 31.12.2015 р.
зобов'язань
Довгострокові кредити банків 4 375 4 240
Відстрочені податкові зобов'язання -- --
Довгострокові забезпечення -- --
Інші довгострокові зобов'язання 8 8
Разом 4 383 4 248
Довгострокові кредити банків в сумі 4 240 тис. грн. складається з отриманого від ПАТ "Полтава-Банк" кредиту згідно з договором № 4377 від 11.02.2015 р. (ліміт заборгованості 5 700 тис. грн., проценти за користування - 16,5% річних), строк погашення 11.02.2018 р.

В заставі згідно кредитного договору знаходяться машини та обладнання, готова продукція згідно з договорами застави №4377/1 від 11.02.2015 р., №4377/2 від 11.02.2015 р., №4377/3 від 11.02.2015 р.

Інші довгострокові зобов'язання станом на 31.12.2015 р. становлять 8 тис. грн.

Відстрочені податкові зобов'язання станом на 31.12.2015 р. відсутні.

6.15. Поточні зобов'язання
Поточні зобов'язання в балансі підприємства становлять 1 594 тис. грн.
(тис. грн.)
Станом на:
Склад поточних 01.01.2015 р. 31.12.2015 р.
зобов'язань
Короткострокові кредити банків 474 --
Поточна кредиторська заборгованість за:
довгостроковими зобов'язаннями 67 67
товари, роботи, послуги 212 410
Поточні зобов'язання за розрахунками:
- з одержаних авансів 2 2
- з бюджетом 121 355
- зі страхування 146 85
- з оплати праці 285 487
- за розрахунками з учасниками 4 4
Поточні забезпечення 51 51
Інші поточні зобов'язання 1334 133
Разом 2 696 1 594

Кредиторська заборгованість за розрахунками з бюджетом на кінець року становить 355 тис. грн., а саме:
податку на прибуток 237 тис. грн.;
податку з доходів фізичних осіб 89 тис. грн.;
військовий збір 9 тис. грн.;
орендної плати за землю 14 тис. грн.;
податку на нерухомість 6 тис. грн.

Інші поточні зобов'язання в сумі 133 тис. грн. складаються в т. ч. із сум
заборгованості ПАТ "Полтава-Банк" - 60 тис. грн.;

6.16. Розкриття інформації про пов'язані сторони

Протягом 2015 року підприємство не здійснювало операцій з пов'язаними сторонами з реалізації готової продукції, робіт, послуг.
Інших операцій з пов'язаними особами не відбувалось.
Протягом 2015 року управлінському персоналу нараховувалась і виплачувалась заробітна плата відповідно до встановленої системи оплати праці. Компенсації та інші виплати керівництву підприємства, іншому управлінському персоналу не здійснювались.
6.17. Персонал та оплата праці
Середньооблікова чисельність персоналу в 2015 році склала 193 осіб.
Чисельність персоналу на 31.12.2015 р. - 210 осіб.
Нараховані витрати на персонал за звітний період:
тис. грн.
Види виплат 2015 р.
Фонд оплати праці усіх працівників, усього 6 709,2
Фонд основної заробітної плати 4 181,0
Фонд додаткової заробітної плати 2 421,4
з нього:
оплата за роботу в нічну зміну 11,2
оплата за роботу у святкові дні
премії 153,5
оплата відпусток 483,9
інші 405,9
Заохочувальні та компенсаційні виплати 106,8
Виплати, що не входять до фонду оплати праці:
оплата лікарняних листів 162
У році, що завершився 31.12.2015 року, посадові особи товариства винагороди в грошовій та в натуральній формі не отримували.

6.18. Умовні зобов'язання та активи
У Товариства не було підстав для визнання умовних активів та зобов'язань, так як це привело б до визнання доходу, який ніколи не буде отриманий, а як наслідок, вплине на результати його діяльності та викривлення фінансової звітності.
Страхування
ПАТ КВТФ "Кремтекс" володіє страховими полісами на транспортні засоби та у всіх випадках, що підлягають обов'язковому страхуванню.
ПАТ КВТФ "Кремтекс " схильне політичним, законодавчим, податковим і регулюючим змінам і ризикам, які не покриваються страхуванням. Ніякі резерви зі самострахування не включені до фінансової звітності та виникнення суттєвих втрат і погіршень, пов'язаних з майном, може мати суттєвий ефект для діяльності ПАТ КВТФ "Кремтекс
Судові процеси
У звітному періоді судові процеси, процедури досудового врегулювання спору (які включають вимоги на суму 10 або більше відсотків сумарних активів чи сумарного обсягу реалізації емітента) у яких учасником виступає емітент, члени наглядової ради чи виконавчого органу, інші посадові особи емітента та які стосуються господарської або фінансової діяльності емітента були відсутні.
У розумінні параграфу 92 МСФЗ (IAS) 37, з причини запобігання завдання серйозної шкоди позиціям суб'єкта господарювання в суперечці з іншими сторонами щодо предмету забезпечення, умовного зобов'язання чи умовного активу розкриття інформації, що її вимагають параграфи 84-89 МСФЗ (IAS) 37 ПАТ КВТФ "Кремтекс" не здійснює.
6.19. Ризики
ПАТ КВТФ "Кремтекс" схильне до ринкового ризику, кредитного ризику й ризику ліквідності.
Вище керівництво ПАТ КВТФ "Кремтекс" контролює процес управління цими ризиками.
Ринковий ризик
Ринковий ризик - це ризик того, що справедлива вартість майбутніх грошових потоків за фінансовим інструментом коливатиметься внаслідок змін ринкових цін. Ринкові ціни включають в себе чотири типи ризику: ризик зміни процентної ставки, валютний ризик, ризик зміни цін на товари й інші цінові ризики, наприклад, ризик зміни цін на інструменти капіталу. Фінансові інструменти, піддані ринковому ризику включають в себе кредити та позики, депозити.
Керівництво ПАТ КВТФ "Кремтекс" вважає вплив ринкового ризику на фінансову звітність незначним.
Кредитний ризик
Кредитний ризик - це ризик того, що ПАТ КВТФ "Кремтекс" понесе фінансові збитки, оскільки контрагенти не виконають свої зобов'язання за фінансовим інструментом або клієнтського договору. Кредитний ризик пов'язаний з грошовими коштами та їх еквівалентами, засобами на депозитних рахунках у банках, виданими позиками, авансами, векселями, а також торгової та іншої дебіторської заборгованістю та іншими інвестиціями в цінні папери.
ПАТ КВТФ "Кремтекс" схильне до кредитного ризику, пов'язаному з її операційною діяльністю (насамперед, у відношенні торгової дебіторської заборгованості) та фінансовою діяльністю, включаючи депозити в банках і фінансових організаціях, валютні операції та інші фінансові інструменти.
Концентрація кредитного ризику щодо поточної дебіторської заборгованості є незначною, оскільки клієнтська база є диверсифікованою, а готова продукція користується попитом, про що свідчать несуттєві її залишки на кінець звітного періоду.
З метою зменшення кредитного ризику, ПАТ КВТФ "Кремтекс" веде діяльність з кредитоспроможними і надійними контрагентами, мінімізує авансові платежі видані постачальникам.
ПАТ КВТФ "Кремтекс" співпрацює з більшістю покупців на довгостроковій основі, практика якої дозволяє керівництву вважати ризики непогашення дебіторської заборгованості незначними.
Ризик ліквідності
Ризик ліквідності - це ризик того, що ПАТ КВТФ "Кремтекс" зіткнеться з труднощами при виконанні фінансових зобов'язань.
Методи управління ліквідністю включають середньострокове прогнозування (бюджет затверджується щорічно і коригується щокварталу), короткострокове прогнозування.
ПАТ КВТФ "Кремтекс" затвердило та здійснює політику управління фінансовими ризиками у тому числі через систему бюджетування, аналізу грошових потоків та моніторингу платіжного календарю з метою своєчасного погашення кредиторської заборгованості і забезпечення достатності грошових коштів для розрахунків.
Інші фактори ризику, які можуть вплинути на фінансово-господарську діяльність ПАТ КВТФ "Кремтекс":
- політична нестабільність;
- рецесія;
- зниження темпів економічного розвитку;
- зростання інфляції;
- зниження у споживачів упевненості в майбутньому;
- зростаюча конкуренція;
- внутрішня економічна політика країн-імпортерів;
- порядок сертифікації продукції підприємства в країнах-імпортерах;
- розвиток нових технологій та орієнтація споживачів на технічні інновації визначеного характеру;
- висока ступінь залежності виробництва від постачань комплектуючих та матеріалів.

7. ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Товариство відображає чистий дохід від реалізації, який дорівнює валовому доходу від реалізації за мінусом знижок, повернення проданих товарів та податків з продажу (ПДВ).
Визнані доходи від звичайної діяльності за 2015 рік класифікуються в бухгалтерському обліку ПАТ КВТФ "Кремтекс" за такими групами:
(тис. грн.)
Дохід За 2014 р. За 2015 р.
Чистий дохід від реалізації продукції
(товарів, робіт, послуг) 10 026 17 185
Інші операційні доходи 801 930
Інші фінансові доходи -- 3
Інші доходи -- 17
10 827 18 135
У статті "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" відображено чистий дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг, з вирахуванням наданих знижок, повернення проданих товарів та податків з продажу.

У статті "Інші операційні доходи" відображено суму 930 тис. грн. і класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:
(тис. грн.)
Інші операційні доходи Сума
Дохід від операційної оренди активів 675
Дохід від реалізації інших оборотних активів 4
Дохід від операційної курсової різниці 232
Одержані штрафи, пені, неустойки --
Дохід від реалізації фінансових інвестицій --
Дохід від безоплатно одержаних активів --
Дохід від неопераційної курсової різниці --
Інші доходи 19
Разом 930

Фінансовий результат на підприємстві за 2015 рік - прибуток, який склав 2 431 тис. грн.

Витрати

Облік витрат в бухгалтерському обліку відображався одночасно із зменшенням активів, або із збільшенням зобов'язань з визнанням доходів за цими операціями.
До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) в 2015 р. були включені такі операційні витрати за елементами:
(тис. грн.)
Витрати Сума
Матеріальні затрати 4 208
Витрати на оплату праці 6 754
Відрахування на соціальні заходи 1 740
Амортизація 286
Інші операційні витрати 1 352
Разом 14 340
Інші витрати складають 985 тис. грн. в т.ч.:
(тис. грн.)
Інші операційні витрати Сума
Витрати від операційної курсової різниці 71
Собівартість реалізованих інших оборотних активів 4
Визнані штрафи і пені 1
Утримання об'єктів житлово-комунального і
соціально-культурного значення --
Втрати від неопераційної курсової різниці 181
Списання необоротних активів 1
Інші витрати 727
Разом 985

Товариством ведеться облік витрат, пов'язаних з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції, які поділяються на адміністративні витрати у сумі 2 737 тис. грн. і витрати на збут у сумі 285 тис. грн.

Інші фінансові витрати становлять 902 тис. грн., в тому числі проценти по кредитах банків в сумі 901 тис. грн. та інші фінансові витрати в сумі 1 тис. грн.

Прибуток на акцію
Прибуток на акцію розраховується шляхом ділення прибутку, що припадає на власників простих акцій, на середньозважену кількість простих акцій, що знаходилися в обігу протягом періоду. У ПАТ КВТФ "Кремтекс" відсутні конвертовані облігації й опціони на акції, які потенційно можуть бути конвертовані у прості акції, що унеможливлює ефект розбавлення прибутку на акцію. Прибуток на акцію за 2015 р. становить 7,94037 грн.


8. ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ

Засновниками ПАТ КВТФ "Кремтекс" виступають члени орендного підприємства , колишні працівники підприємства та інші громадяни, що взяли участь у викупі державного майна орендного підприємства Кременчуцької швейної фабрики, згідно до плану його приватизації та договору купівлі-продажу від 28.04.1995 р. № КП-370, укладеного з Фондом Державного майна України м. Києва, зареєстрованого виконавчим комітетом міської Ради народних депутатів 26.05.1995 р. № 38.
Склад власного На початок На кінець
капіталу звітного періоду звітного періоду
(тис. грн.) (тис. грн.)
Статутний капітал 735 735
Нерозподілений прибуток (24) 2407
Вилучений капітал (20) (20)
Усього 691 3 122

Згідно довідки Національного депозитарію України від 11.03.2016 р. № 106290 щодо інформації про акціонерів - юридичних осіб і спільної кількості - фізичних осіб:

Відомості про акціонерів:
Станом на 31 грудня 2015 року акціонерами ПАТ КВТФ "Кремтекс" є:
Юридичні особи
Найменування (або ПІБ) акціонера 09807595 Публічне акціонерне товариство "Полтава-банк" (Україна) Нар. 5310137000
Номінальна вартість (грн.) 36 000,00
Кількість акцій (шт.) 15000
Частка в статутному капіталі (%) 4,8994

Найменування (або ПІБ) акціонера 31391659 Приватне підприємство "Полтава-агроальянс" (Україна)
Номінальна вартість (грн.) 629 570,40
Кількість акцій (шт.) 262 321
Частка в статутному капіталі (%) 85,6819

Фізичні особи
231 акціонер
Номінальна вартість (грн.) 49 548,00
Кількість акцій (шт.) 20 645
Частка в статутному капіталі (%) 6,7433
Емітент
Номінальна вартість (грн.) 19 658,40
Кількість акцій (шт.) 8 191
Частка в статутному капіталі (%) 2,6754
Всього
Номінальна вартість (грн.) 734 776,80
Кількість акцій (шт.) 306 157
Частка в статутному капіталі (%) 100

На 01.01.2015 р. статутний капітал ПАТ КВТФ "Кремтекс" заявлений та сплачений повністю склав 734 776,80 грн., складом з 306 157 простих іменних акцій номінальною вартістю 2,40 грн. Акції Товариства випущені в документарній формі - свідоцтво про випуск видано Полтавським територіальним управлінням ДКЦПФР № 15/16/1/05 від 22.07.2005 р. Статутний капітал товариства станом на 31.12.2011 р. повністю сплачений. Державна частка відсутня. Протягом 2015 р. змін в розмірі Статутного капіталу не відбувалось.

Резервного капіталу на кінець звітного періоду підприємство не має.

Викуп акцій власної емісії в 2015 р. Товариство не проводило.

Власний капітал на протязі звітного року збільшився на 2 431 тис. грн. за рахунок отриманого прибутку.

Вилучений капітал, у вигляді викуплених товариством у акціонерів та не анульованих і не перепроданих у звітному періоді акцій, станом на 31.12.2015 р. складає 20 тис. грн.

Непокритий збиток на початок звітного періоду склав 24 тис. грн. За результатами фінансово-господарської діяльності за 2015 р. ПАТ КВТФ "Кремтекс" отримало чистий прибуток в сумі 2 431 тис. грн. і на кінець звітного періоду Товариство має прибуток в сумі 2 407 ти. грн.

Величина чистих активів Товариства станом на 31.12.2015 року збільшилась на 2 431 тис. грн. і складає суму 3 122 тис. грн. і більше суми статутного фонду (капіталу) Товариства на 2 387 тис. грн.

9. ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ

Відповідно до МСБО для складання Звіту про рух грошових коштів Товариство застосовує прямий метод, за яким розкриваються основні види валових надходжень грошових коштів чи валових виплат грошових коштів із розкриттям конкретних джерел та напрямів використання.
Звіт про рух грошових коштів відображає грошові потоки протягом періоду згідно з поділом діяльності на операційну, інвестиційну та фінансову.
Класифікація за видами діяльності надає інформацію, яка дає користувачам змогу оцінювати вплив цих видів діяльності на фінансовий стан суб'єкта господарювання і суму його грошових коштів та їх еквівалентів.
Таку інформацію Товариство використовує для оцінки взаємозв'язку наведених вище видів діяльності.
Сума грошових потоків від операційної діяльності є ключовим показником того, якою мірою операції суб'єкта господарювання генерують грошові кошти, достатні для погашення позик, підтримки операційної потужності суб'єкта господарювання без залучення зовнішніх джерел фінансування.
Грошові потоки від операційної діяльності визначаються переважно основною діяльністю суб'єкта господарювання, яка приносить дохід.

Чистий рух коштів від операційної діяльності склався із:
надходжень від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - 17 207 тис. грн., цільового фінансування - 14 тис. грн.; надходжень від операційної оренди - 763 тис. грн., інших надходжень - 168 тис. грн.;
витрачань на оплату товарів, робіт, послуг - 5 471 тис. грн., оплату авансів - 169 тис. грн.; працівникам - 5 377 тис. грн., відрахувань на соціальні заходи - 2 045 тис. грн., зобов'язань з податку на прибуток - 88 тис. грн., зобов'язань з інших податків, зборів - 1 155 тис. грн., інших витрачань - 161 тис. грн.
Обчислений чистий рух грошових коштів від операційної діяльності позитивний і дорівнює 3 686 тис. грн.
В результаті інвестиційної діяльності було отримано надходжень від погашення позик 93 тис. грн.; від отриманих відсотків 3 тис. грн., а витрачено 332 тис. грн. на придбання необоротних активів, надання позик 158 тис. грн. Рух грошових коштів від інвестиційної діяльності від'ємний і склав 394 тис. грн.
За результатами фінансової діяльності було отримано позику банку на суму 7 727 тис. грн. Пріоритетними видатками стали розрахунки, пов'язані з фінансовою діяльністю: Товариство проводило виплати грошових коштів для погашення отриманих позик у сумі 8 336 тис. грн.; сплату відсотків 2 156 тис. грн. Рух грошових коштів від фінансової діяльності від'ємний і склав 2 765 тис. грн.
Чистий рух коштів за 2015 рік становить 527 тис. грн.

За даними Балансу залишки грошових коштів підприємства на початок періоду 4 тис. грн., на кінець періоду - 325 тис. грн., тобто залишки збільшились на 321 тис. грн.
Залишок коштів у касі на початок періоду 2 тис. грн., на кінець звітного періоду 1 тис. грн.

10. Події після дати балансу

З дати фінансової звітності до дати її затвердження подій, після дати балансу у розумінні МСБУ10 не відбувалося.



Генеральний директор Мисник Д.М.

Головний бухгалтер Галайда Л.М.